Vízum, vstupní formality

Pro obyvatele ČR nejsou víza ke vstupu do země potřeba.  Občan ČR může od 1. 5. 2004 vstupovat a pobývat na území členských států EU bez zvláštních omezení, a to pouze na základě platného cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti. Od 1. 1. 2006 můžete  používat k cestě do států EU jako cestovní doklad občanské průkazy pokud nemají oddělenu vyznačenou část (tj. bez odstřiženého rohu). Proto je last minute Řecko velmi oblíbené.

Pro cestu do Řecka můžete samozřejmě  použít i cestovní pas, jehož doba platnosti přesahuje 6 měsíců po návratu do vlasti. Pro pobyt kratší než 90 dnů se nepožaduje vízum. Celní předpisy jsou totožné jako u ostatních zemí EU.

Dovoz zboží určeného pro vlastní potřebu či spotřebu je samozřejmě povolen. Za limit pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret, 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, dva litry vína, jeden litr lihovin nad 22 % alkoholu, jeden litr lihovin pod 22 % alkoholu, 250 ml toaletní vody a jakékoli zboží do hodnoty 150 EUR.

Je zakázán vývoz jakýchkoliv předmětů historické hodnoty. Pozor je třeba si dát i na různé druhy drog a omamných látek, jejichž pašování se trestá dlouholetými tresty.

Dále se vyhněte jakémukoliv převážení, tedy dovozu a vývozu  ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist