Mykonos - řecké ostrovy

Uprostřed Egejského moře můžete najít malebný ostrov Mykonos. Turisté z celého světa tento ostrov vyhledávají pro jeho úžasně klidnou atmosféru, která dodává všem spoustu nezapomenutelných prožitků. Čilý noční život a spousta lidí v letních měsících je pro mnoho návštěvníků tím pravým místem, kam chtějí zavítat. Není to ale jen tato tvář ostrova, která se vám bude moci ukázat. Stejně tak nahlédnete i pod pokličku tohoto místa, když se projdete po hornaté krajině a navštívíte vesničky, kterých má Mykonos také hodně.

Místní autobusová doprava vás dokáže dovést do všech koutů ostrova, ale především se všechny trasy stýkají nakonec v hlavním městem Hora, které má i letiště, kde přistávají mezinárodní letadla z celé Evropy. Bezesporu vás okouzlí bílé domky s modrým lemováním, větrné mlýny nebo úzké uličky, které jakoby budily dojem, že se nacházíme v Benátkách. Není to určitě jen naše představa, neboť přesně tak se jmenuje jedna z přístavních čtvrtí – Malé Benátky. Úzké uličky vás často dovedou zmást a vy se ocitnete zcela někde jinde, než jste původně chtěli. Na to si však budete muset zvyknout, už jen kvůli tomu, že se nakonec ocitnete před příjemným krámkem, kde se najde pokaždé něco zajímavého.

Rezervace hotelů je velice obtížná, neboť sem míří mnoho turistů. Proto byste neměli otálet a objednávat co možná nejdříve, abyste nakonec nebyli zklamáni tím, že pro vás už žádné místo nezbylo. Určitě se nevyplatí jezdit na Mykonos bez předem objednaného ubytování, to byste museli mít ohromné štěstí, že by pro vás ještě nějaké pokoj byl k dispozici.

Z ostrova Mykonos last minute je to jen kousek na vedlejší neobydlený ostrov Délos, který je však významný tím, že zde bylo jedno z nejvíce využívaných archeologických nalezišť v Řecku. Z Mykonosu se na ostrov dostanete velice jednoduše, neboť můžete využít nabídky tzv. taxi-lodí, které vás přepraví za menší poplatek.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist