Lesbos - řecké ostrovy

Třetí největší řecký ostrov nese jméno Lesbos, převážně hornatá krajina je sopečného původu. Bylo by však omylem se domnívat, že si zde nebudete moci užít svou dovolenou podle všech představ, které máte. Ostrov vás zaujme svou zelení, kterou převážně tvoří stromy olivovníků – najdete jich zde neskutečné množství – jejich počet dosahuje téměř 20 tisíc, což nám z ostrova Lesbos dělá jednoho z největších producentů oliv a olivového oleje.

Zajímavé jméno ostrova ve vás zcela nepochybně evokuje spojení na lesbickou lásku. Určitě nebudete daleko od pravdy, sice se vše v Řecku točí kolem bohů a mýtů o nich, takže jméno dal ostrovu řecký bůh Lesbos – patron zdejšího ostrova, ale spíše bychom měli toto místo spojovat se starověkou řeckou básnířkou – Sapfó, která proslula svými básněmi, které obdivovaly ženskou krásu a ve velké míře nás odkazují k homosexuální lásce mezi dvěma ženami. Už jen díky těmto úžasným skvostům řecké poezie si dovedete představit, jak je Lesbos nádherným ostrovem.

Chcete-li doporučit nejkrásnější část ostrova, tak vězte, že je to ta severní, kde naleznete překrásné piniové lesy, které ve spojení s dlouhými plážemi vytváří úžasnou scenérii. Budete dočista uchváceni a rozhodně pochopíte, proč právě sem jezdí milenci za nádhernými zážitky. Příroda je sice mocná čarodějka, ale nebyl by to ostrov v Řecku, aby nám neukázal i svou historii – středověké městečko Molyvos (perfektně vypadající kamenné domečky s barevnými okenicemi) s byzantským hradem, který se tyčí nad městem a ze kterého můžete vidět celou rozlehlou krajinu. Pokud jste našli zalíbení v Homérovi a jeho zpracování Trojských válek, tak jistě víte, kde zakotvil řecký hrdina Achilles. Ano, je to malá vesnička – Petra, kde si vychutnáte moře na dlouhé pláži.

V západní části ostrova Lesbos najdeme zcela odlišnou krajinu – ne příliš odlišnou od té měsíční. Ale i zde se pokocháte chráněnou oblastí – miliony let starými zkamenělými stromy. Pozůstatek vulkanické činnosti místních sopek, které dokonale konzervovaly stromy – ty se nakonec po všech těch milionech let prodraly opět na povrch. Pokud tedy zavítáte na ostrov Lesbos last minute, nenechejte si tuto raritu, kterou do svého seznamu zařadilo UNESCO, ujít, byla by to obrovská škoda.

Z ostrova Lesbos dohlédnete až do Turecka, které není tak vzdáleno. Jednodenní výlet z hlavního města Mitilini do tureckého přístavu Ayvaliku stojí bezesporu za to. Prohlédnete si tak i krásnou tureckou krajinu a načichnete jedinečnou atmosférou zdejších obyvatel.

V hlavním městě ostrova Lesbos - Mitilini poté poznáte klasické ostrovní městečko se svými tržnicemi, přístavem i fotbalovým stadionem. K procházce se odhodláte velice rychle, neboť zde nehrozí, že byste se ztratili.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist