Lefkas - řecké ostrovy

Reprezentativní fotografie všech různých katalogů cestovních kanceláří by si mohly na ostrově Lefkada přijít na své. Právě tato řecká destinace okouzlí každého návštěvníka křišťálově průzračným mořem. Je to především díky tomu, že kolem ostrova jsou bílé vápníkové skály, které dodávají na přitažlivosti. Pobřeží se velice rychle svažuje dolů, což je nepříjemné zvláště pro návštěvníky místních pláží. Musí tak překonat vcelku velké převýšení a sejít mnohdy i stovky schodů, aby se dostali přímo k moři. Odměnou je poté ale nádherné azurové moře, ve kterém je radost se koupat. Určitě zde nenarazíte na davy turistů, neboť nesnadný přístup k moři hodně lidí odradí. Pokud ale nedáte na první dojem a nepodlehnete své pohodlnosti, tak se zcela určitě do ostrova Lefkas zamilujete na první pohled.

Ne nadarmo se říká, že Lefkas je ostrovem zamilovaných. Krásná krajina evokují romantická místa a vy si tak vychutnáte tuto destinaci plnými doušky, už jen díky tomu, že se vám odtud nakonec nebude chtít odjet. Pomalejší příchod cestovního ruchu na ostrov Lefkada last minute dokázal zachovat místnímu obyvatelstvu jeho zvyky, které rozhodně přidají na kouzlu. Vidět vesničany, kteří pasou kozy nebo pracují na svém políčku, to je neskutečný zážitek pro městské lidi, kteří se zájmem vše původní sledují. Setkání s místními obyvateli v původních šatech uchová nevšední dojmy, neboť na ostatních ostrovech spíše potkáte spousty turistů, což romantice moc nepřidá. Klid, pohodu a vnitřní vyrovnanost, kterou zde objevíte, vás opět naplní do následujících pracovních dní. Každý z nás přeci potřebuje nabít své baterie při procházkách krajinou. Pěší turistika se vám mnohem více vyplatí, neboť si vychutnáte všech krás ostrova.

Idylka však netrvá věčně. Na Lefkas totiž postupně také přichází výdobytky civilizace, které se projevují například v tom, že i v místních vesničkách narazíte na diskotéky a klasické obchody se suvenýry. Jako příklad za všechny lze uvést vesničku Nydri, kam směřují kroky snad všech turistů za nahlédnutím do původního života na ostrově, ale i zde se již začíná komerčně prodávat vše, co se jen může zpeněžit. Přeci jen tržní svět nedopřeje klidu nikde na světě. Ale i tak se dočkáte menších vlivů než na sousedních ostrovech, což jistě s povděkem přivítáte.

V jižní části ostrova najdeme místo zasvěcené windsurfingu - Vasiliki, mnozí z provozovatelů tohoto sportu dokonce tvrdí, že je to nejlepší místo na surfování na světě. Vše je umožněno díky zálivu, který je otočen na jih. Kousek dále leží snad nejslavnější pláž na ostrově – Agiofilli, která je uzavřena mezi skalami. To jí dodává na přitažlivosti. Přátelské klima a nevšední nahlédnutí do tradičního života místních obyvatel vás ale přesvědčí, že jste si vybrali správně.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist