Korfu - řecké ostrovy

Korfu je jedním z nejzelenějších ostrovů v Řecku. Mohou za to četnější srážky oproti jiným ostrovům, takže se můžete těšit při své návštěvě na krásně zelenou krajinu, která na vás dýchne svěžestí. Korfu není vůbec špatnou volbou zvláště pak pro ty turisty, kteří se chtějí slunit na plážích a nepotřebují navštěvovat další části Řecka. Z Korfu to máte velmi blízko do Itálie, z čehož vyplývá, že se sem dostanete velice pohodlně trajektem. Korfu je oblíbenou destinací, takže se není vůbec čemu divit, že zde přes celou sezónu najdete obrovské množství návštěvníků. Proto se na místních plážích hledá místo spíše obtížněji, ale nebojte se, nakonec přijdete na to, že je zde místa pro všechny dost.

Korfu last minute se stal oblíbeným cílem českých turistů, takže je docela pravděpodobné, že zde uslyšíte náš rodný jazyk z mnoha stran. Vyhovuje-li vám tedy společnost Čechů, tak jste si nemohli vybrat lépe. Kupodivu je sice na ostrově mnoho turistů, ale horské vesničky,  které skrývají své pověstné kouzlo, navštěvuje prakticky jen velmi malá část návštěvníků ostrova. Je tedy zcela zřejmé, že si Korfu vybrali spíše jen kvůli tomu, aby si vychutnali jedny z nejkrásnějších plážích na světě. Na tom není nic špatného, neboť dovolená u moře by měla být spíše jeden velký odpočinek, u kterého nabereme síly do další práce.

Nejideálnější dobou pro návštěvu Korfu bývá konec podzimu až začátek jara. V tuto dobu zde nenarazíte na tolik turistů a budete si moci vychutnat všechny krásy místní krajiny. Největším lákadlem je totiž příroda, která nabízí rozmanité zážitky – rozkvetlá políčka vinné révy či jiných lákavých plodů této země. Místní lidé tedy nejsou závislí jen na turistice, ale dokáží se uživit i díky zemědělství, které má na Korfu dlouhou tradici.

Hlavní město ostrova nese název Kerkyra – velice často najdete tento název i jako pojmenování pro celý ostrov, ale nenechejte se zmást. Vždy se jedná o totéž místo. Blízkost Itálie tento ostrov ovlivnila natolik, že se zde můžeme setkat s památkami, které jakoby z oka vypadly těm italským. Rozhodně si nenechejte ujít návštěvu Staré pevnosti, která na vás dýchne všechna tajemství a že jich není málo, o tom se přesvědčíte již na místě. Ostrov Korfu lákal návštěvníky již v dřívějších dobách, takže můžete narazit na taková jména, jakými byla například císařovna Sissi, manželka předposledního rakouského císaře Františka Josefa I., ale i jiní. Korfu byla také poslední zástavka hrdiny Odyssea, když se vracel na rodnou Ithaku. Každopádně na Korfu prožijete krásnou dovolenou, která se vám vryje hluboko do paměti.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist