Karpathos - řecké ostrovy

Jeden z nejkrásnějších ostrovů Řecka – to je Karpathos. Nečekejte zde zástupy turistů, kteří dychtivě touží po svém uspokojení. Ačkoliv je ostrov skutečně krásný, tak si zachoval své původní kouzlo a díky odloučení od okolního světa se zde ještě dnes setkáte s tradičními řemesly, která provozují místní obyvatelé. Kouzlo ostrova Karpathos vás nadchne natolik, že si svou dovolenou právě zde vychutnáte do všech nejmenších detailů. Nebudete muset totiž myslet na civilizaci, která je na hony vzdálená od všeho, co prožijete na ostrově Karpathos.

Karpathos nemá pravidelný ráz, z čehož dokázal vytěžit maximum. Rovinatá krajina se pravidelně střídá se skalnatou, vše oddělují hory, které ční i nad jeden tisíc metrů nad mořem. Už jen proto bychom se měli vypravit na tento ostrov, jelikož právě v těchto místech prožijeme právě to, co hledáme. Překrásné pláže jsou mezi skalnatou krajinou ukryty tak dokonale, že si mnohdy budete připadat, že je vše stvořeno právě jen pro vás. Kdykoliv se  vydáte na výlety po krajině, získáte dokonalý přehled, neboť skály vás navedou do těch správných částí, které budou určeny právě jen pro vás. Neuvěřitelné kouzlo ostrova Karpathos tkví v tom, že zde nemusíte jen polehávat na plážích, které jsou však nádherné, ale můžete podniknout i pěší túry po krajině, která vás k nim přímo vybízí. Ve vyšších polohách na vás budou čekat příjemné teploty, které rozhodně v letních měsících potěší. Nejvyšší horou ostrova je Kali Limni, která sahá až do výšky 1215 m nad mořem.

Pokud si ale ke své dovolené vyberte spíše lenošení na plážích, vyberte si tu nejznámější nesoucí název Apella, která byla vyhlášena jako nejkrásnější pláž celého Středomoří. Téměř neporušená krajina společně s průzračně čistou vodou je tou nejlepší vizitkou, která se nabízí všem návštěvníkům, kteří na Karpathos zavítají. Máte zde možnost provozovat prakticky všechny vodní sporty, ideální podmínky vytvářejí dokonalou základnu pro všechny milovníky aktivní dovolené.

Raritou ostrova je vesnička Olympos, kterou mnozí turisté považují za živoucí muzeum. Prakticky všechny domy jsou zachovány v původním stavu. Ve vesnici vládnou ženy, které se oblékají do nádherných, bohatě zdobených kostýmů. Ženy zde provozují většinu prací – ruční výroba obilí nebo kožených bot. Naopak muži se věnují pouze zábavě, která má formu tance a zpěvu. Všechno zde na vás dýchne opravdu středomořskou atmosférou. Ve vesnici si můžete zakoupit různé druhy suvenýrů, které vám po čase připomenou, jak bylo na ostrově Karpathos last minute skvěle.

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.42 CZK

USDUSD = 22.52 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist