Očkování, zdravotnictví

Občan ČR má po předložení formuláře E111 vydaného příslušnou zdravotní pojišťovnou nebo Evropské karty zdravotního pojištění nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči.
Nicméně se doporučuje před cestou sjednání komerčního zdravotního připojištění. Doporučujeme uzavřít takové pojištění, které zahrnuje i pojištění cestovních zavazadel či dalších členů rodiny.

Uhrazena je však zdravotní pojišťovnou jen taková péče, kterou hradí zdravotní pojišťovny v zemi, kde byla péče poskytnuta, a pouze pokud byla poskytnuta ve státních zdravotnických zařízeních. Vše vám bude tedy bude proplaceno jen v případě nutné a neodkladné zdravotní péče.

Jak ve zdraví přežít dovolenou

Co se týče očkování, pak úřady pro vstup do země nevyžadují žádná zvláštní očkování. Nicméně je dobré dbát na určitá pravidla i během dovolené, aby se z ní nestala noční můra. Zejména v letních měsících, kdy se nejčastěji lidé do Řecka vydávají, je vhodné nepobývat celý den na přímém slunci, dbát na dostatečný pitný režim, používat opalovací krémy s dostatečným ochranným faktorem a nosit pokrývky hlavy. Pokud cestujete s dětmi, dbejte zejména o dostatečný pitný režim a zbytečně je nevystavujte slunečním paprskům.

Důležité adresy a telefonní čísla:
tísňové volání 112
první pomoc 166
lékařská pohotovost 1016

Přeposlat Tisknout

Lokality v zemi

Počasí

Čtvrtek 16°C Počasí pro Čtvrtek

Pondělí 17°C Počasí pro Pondělí

Dlouhodobá předpověď

Aktuální kurz měny

EUREUR = 25.66 CZK

USDUSD = 22.06 CZK

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist